بلوک سفالی
آجر سفال

انواع آجر سفال یا تیغه سفال

اگر برای اولین بار می‌خواهید آجر سفال یا تیغه سفالی بخرید، یا اگر از خرید های قبلی خود از برند های درجه دو و سه خسته شدیده اید و پرتی آنها زیاد می باشد و به دنبال بهترین و با کیفیت ترین آجر سفال می‌‌گردید، در فروشگاه اینترنتی آجرمارکت انواع مدل‌های تیغه سفالی 10-15-7 و فوم دار ،با قابلیت‌های مختلف وجود دارد.

شما برای ساختن ساختمان ها و بنا های خود چه روشی را انتخاب می‌کنید؟ اگر هنوز از آجرهای لفتون و یا بلوک استفاده می‌کنید، در اینجا به چند نکته اشاره می‌کنیم که مزایای استفاده از آجر سفال را بهتر بدانید.

مزایای استفاده از آجر سفال

سرعت نصب و اجرای دیوارچینی با آجر سفال بسیار بالاتر از بلوک سیمانی می باشد و کار  کار کردن با آن راحت‌تر است چون وزن سبک تری هم دارد. همینطور قیمت آن در مقایسه با بلوک سیمانی و یا حتی آجر لفتون بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. اگرچه بعضی از بلوک های سیمانی به دلیل استفاده از مواد نامرغوب و با کیفیت پایین ارزانتر از آجر سفالی می باشند. حتی آجرهای سفال باعث کاهش وزن کلی ساختمان و همچنین ضخامت دیوارها می‌شوند. این مهم در درجه اول، فضای بیشتری را در داخل بنا فراهم می‌کند (به دلیل ضخامت کم) و در درجه دوم، باعث افزایش طول عمر ساختمان می‌شود.

درصورتی که وزن بلوک سیمانی بسیار سنگین تر از تیغه سفالی می باشد.

تیغه سفال و یا به طور کلی آجرهای سفالی، به دو دسته ساده و فوم دار تقسیم می‌شوند. اکثرا سازندگان ساختمان به دلیل قیمت پایین و وزن سبک تر ترجیح می دهند از مدل ساده استفاده نمایند ولی در این بین عده ای هم از سازندگان ساختمان هم هستند که معتقدند که مدل فوم دار یا همان یونولیت دار باعث ایجاد عایق صوت و حرارت میشود و ترجیح می دهند با هزینه ی بالاتر این مدل زیبا از آجر سفال را تهیه نمایند. در آجرمارکت شما می‌توانید بهترین برند های موجود در بازار که همگی تولید شده در شهر تهران هستند و از شهرت بیشتری برخوردار می باشند را انتخاب نمایید. البته برند های ضعیف تر نیز در آجرمارکت قرار دارند که شما بنا به تمایل و بودجه خود می توانید از آنها نیز استفاده نمایید .

اندازه بلوک سیمانی بزرگتر از بلوک سفالی می باشد؛و این خود مشکلاتی برای معماران بوجود می آورد. از سوال های مهم سازندگان مقاومت آجرهای سفالی در برابر شکستگی به دلیل یخ زدگی می باشد که بسیار بیشتر از بلوک های سیمانی می باشد همچنین مهم ترین نکته ای خریداران باید پس از خرید توجه کنند؛این می باشد که در زمان تخلیه و تحویل بار اگر دقت نشود شکستگی و پرتی زیاد خواهد داشت.

خرید آجر سفال

برای خرید آجر سفال دست و دلباز باشید چرا که یک آجر سفال خوب شما را از پرداخت هزینه‌های اضافی برای پرتی زیاد رها می‌کند. چون به علت تُرد بودن، در زمان حمل و نقل و استفاده، امکان شکستن آجرها وجود دارد. اما عمر مفید بلوک های سفالی زیاد است و سال‌ها در کنار شما می‌مانند.

شما می‌توانید قیمت‌های برندهای مختلف مثل تکنو آجر، میرداد، سازمایه، آجر سفالین، تهران سفالین، یکتا سفال و غیره را در آجرمارکت مشاهده کنید. و در پایان پس از بررسی جدول مشخصات و مقایسه قیمت، سفارش خود را نهایی کنید.